Передача досвіду зелених
публічних закупівель
зі Словаччини в Україну
baneer
Оберіть мову сайту

Зелені закупівлі в Австрії: досвід, який вже не перший рік оберігає довкілля австрійців

27.08.2018

Для того, щоб допомогти працівникам підрозділів, відповідальних за проведення закупівель, визначати дезинфікуючі засоби, що мають низький вплив на здоров’я людини та навколишнє середовище, у Відні створили Віденську базу даних дезінфікуючих засобів (WIDES). Ця база даних оцінює й сортує продукцію за низкою екологічних критеріїв та вмістом шкідливих речовин, і всі без виключення держустанови міста Відень повинні керуватися критеріями WIDES, приймаючи рішення про закупівлю того чи іншого продукту, або ж послуги.

Дослідження, проведене Віденським муніципалітетом, показало, що за кілька років реалізації проекту WIDES, з ринку продуктів миючих засобів та засобів для дезинфекції практично зникли ті продукти, які відзначалися найвищим рівнем токсичності за своїм складом.

А ми нагадаємо, що наші партнери з Центру екологічної сертифікації та маркування ВГО «Жива планета» розробили критерії технічних специфікацій для універсальних миючих засобів, які є практичним посібником для українських держорганів та осіб, відповідальних за проведення закупівель. Завантажити ці критерії можна тут.

Критерії спираються на кращі європейські практики та врахувують особливості українського законодавства.