Передача досвіду зелених
публічних закупівель
зі Словаччини в Україну
baneer
Оберіть мову сайту

Про нас говорять

Профільне видання про наш проект: “Закупівлі за екостандартами ЄС: як і коли стануть масовими”

07.11.2018

Упровадження в Україні зелених або, як їх ще називають, сталих закупівель сьогодні вже має результати. За екостандартами ЄС проведені 26 зелених закупівель. І експерти обіцяють, що це — лише початок. Еко-експерти називають дві умови для поширення культури сталих закупівель в держустановах: бажання замовника, керуючись статтею 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, застосовувати екологічні критерії відбору та вибору. Тобто окреслити спеціальні вимоги до заходів із захисту довкілля з посиланням на екологічні стандарти та маркування; компетентні фахівці, які можуть встановити й обґрунтувати доцільність застосування таких критеріїв. Підвищити компетентність замовників має на меті проект «Зелені публічні закупівлі: передача досвіду зі Словаччини в Україну». Наразі вже 24 держслужбовці Київської області пройшли навчання із зелених публічних закупівель, ознайомилися з європейськими практиками і тепер готові впроваджувати ідеї таких закупівель. До того ж незабаром компетентних фахівців, що розуміються в сталих закупівлях побільшає. «На сьогодні у вишах запроваджено спеціальну дисципліну із закупівель, і десь…

читати далі

ЗЕЛЕНІ ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ – МАЛИМИ КРОКАМИ ДО ВЕЛИКИХ ПЕРЕМОГ

15.08.2018

Експертний погляд директора ГО GoLOCAL Ігоря Комендо на перспективи зелених публічних закупівель в Україні для блогу спеціального інтернет-видання e-tender.

читати далі

Онлайн-платформа e-tender про наш онлайн-курс

10.07.2018

Спеціалізоване інтернет-видання e-tender опублікувало на своїх сторінках статтю про освітній курс із ЗПЗ:   ЕКОЛОГІЧНІ КРИТЕРІЇ У ТЕНДЕРНИХ ПРОЦЕДУРАХ Що означають для українських замовників екологічні критерії? Все частіше фахівці публічних закупівель та природоохоронних органів обговорюють впровадження екологічних критеріїв в тендерних процедурах. 2017 року громадська організація GoLOCAL спільно з ГО Slovak Centre for Communication and Development розробили освітній онлайн-курс для державних службовців. В середині квітня 2018 року в приміщенні ДП “Прозорро” відбулась презентація та анонс початку курсу. Організатори зазначили, що мета навчання — популяризувати екологічні критерії та заохочувати державні органи керуватися ними при проведенні тендерних процедур. Що таке зелені публічні закупівлі ЗПЗ, або зелені публічні закупівлі — процес, за допомогою якого державні органи віддають перевагу товарам, послугам та роботам, які мають мінімальний вплив на навколишнє середовище протягом усього життєвого циклу. Державні закупівлі можуть визначати тенденції виробництва та споживання, а значний попит державних органів на “зелені” товари створить або збільшить ринки збуту…

читати далі

Спеціалізовний журнал “Держзакупівлі” про наш проект

18.05.2018

У спеціалізованому періодичному виданні “Держзакупівлі” вийшла стаття про українсько-словацький проект “Передача досвіду зелених публічних закупівель із Словаччини в Україну”. Працівників державних органів навчатимуть проводити зелені закупівлі Зелені публічні закупівлі — це закупівлі товарів, робіт та послуг з поліпшеними екологічними характеристиками протягом життєвого циклу. Саме таким закупівлям вже з кінця травня навчатимуть працівників державних органів експерти проекту «Передача досвіду зелених публічних закупівель зі Словаччини в Україну», реалізованого ГО GoLOCAL. Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2018 № 922-VIII встановлює, що технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосувати заходи із захисту довкілля. Та замовники до цих пір не знають, як прописувати такі вимоги у тендерній документації. Обсяги закупівель за бюджетні кошти в нашій крані доволі суттєві. І якщо замовники зможуть втілити цей підхід під час закупівель, це поліпшить показники безпеки та функціональних характеристик, сприятиме ефективному використанню енергії та водних ресурсів. Недаремно ж для більшості європейських країн екологічні критерії до предмета закупівлі давно стали нормою. “Держзакупівлі”, №5, травень 2018 року 

читати далі