Передача досвіду зелених
публічних закупівель
зі Словаччини в Україну
baneer
Оберіть мову сайту

Що таке GPP

Зелені державні закупівлі – це процес, за допомогою якого державні органи прагнуть закуповувати товари, послуги та роботи із мінімальним впливом на навколишнє середовище протягом всього їх життєвого циклу у порівнянні з товарами, послугами та роботами з тією ж основною функцією, які було б закуплено в іншому випадку.
Щороку європейські державні органи витрачають еквівалент 16% валового внутрішнього продукту ЄС на придбання товарів, таких як офісне обладнання, будівельні деталі та транспортні засоби; послуги, такі як ремонт будівель, транспортні послуги, послуги з прибирання та харчування та інші роботи. Державні закупівлі можуть визначати тенденції виробництва та споживання, а значний попит державних органів на “зелені” товари створить або збільшить ринки збуту екологічно чистих продуктів та послуг. Таким чином, це також стимулюватиме компанії розвивати екологічні технології.
Більш стале використання природних ресурсів та сировини принесе користь як навколишньому середовищу, так і загальній економіці, створюючи можливості для виникнення “зелених” економік. Таке зрушення також могло б підвищити конкурентоспроможність промисловості, стимулюючи інновації в екологічних технологіях, які були визнані високорозвиненим сектором. Дослідження підтвердили наявність значних можливостей для економічно ефективних екологічних державних закупівель (ЗПЗ), зокрема в галузях, де “зелені” (екологічні) продукти не дорожчі, ніж альтернативні “не зелені” (з урахуванням вартості життєвого циклу продукту). Як тільки “зелені” товари доведуть практичне використання на основі життєвого циклу, ЗПЗ вплине на весь ланцюжок постачання, а також стимулюватиме використання зелених стандартів і у приватних закупівлях.

Переходьте за посиланням, щоб отримати більше інформації.