Передача досвіду зелених
публічних закупівель
зі Словаччини в Україну
baneer
Оберіть мову сайту

Профільне видання про наш проект: “Закупівлі за екостандартами ЄС: як і коли стануть масовими”

07.11.2018

Упровадження в Україні зелених або, як їх ще називають, сталих закупівель сьогодні вже має результати. За екостандартами ЄС проведені 26 зелених закупівель. І експерти обіцяють, що це — лише початок.

Еко-експерти називають дві умови для поширення культури сталих закупівель в держустановах:

Підвищити компетентність замовників має на меті проект «Зелені публічні закупівлі: передача досвіду зі Словаччини в Україну». Наразі вже 24 держслужбовці Київської області пройшли навчання із зелених публічних закупівель, ознайомилися з європейськими практиками і тепер готові впроваджувати ідеї таких закупівель.

До того ж незабаром компетентних фахівців, що розуміються в сталих закупівлях побільшає. «На сьогодні у вишах запроваджено спеціальну дисципліну із закупівель, і десь через 1,5-3 роки ми матимемо фахівців, які знатимуть, як застосовувати екологічні критерії і просуватимуть саме цей концепт», — розповіла під час конференції, присвяченої сталим закупівлям, Лілія Лахтіонова, директор департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономрозвитку.

«У 2017 році Україна приєдналася до міністерської ініціативи із зеленої економіки, яка передбачає політику формування зелених публічних закупівель. Зважаючи на це, а також на зобов’язання України в рамках виконання Угоди про асоціацію з ЄС, була розроблена нова Стратегія державної екологічної політики – до 2030 року, у якій курс на «зелену» економіку залишається ключовим. Саме ним ми і рухатимемося спільно з Мінекономрозвитку», – зазначила Наталія Трофименко, в.о. директора Департаменту стратегії та європейської інтеграції Мінприроди.

Відтак нецінові критерії при проведенні закупівель – є одним із основних пріоритетів діяльності Мінекономрозвитку.

Мінекономрозвитку, Мінприроди, GoLOCAL та ВГО «Жива планета» вже розробили проект «Нецінові критерії в публічних закупівлях» та пройшли з ним до інкубаційної програми EU Association Lab.